10 Şubat 2014 Pazartesi

MAC HUGGABLE LIPCOLOUR SERİSİNDEN OUT FOR PASSION

Gönderen makeupstory zaman: 22:31
  


     Herkese merhaba,

Bugün blogda MAC'ın yeni çıkan ruj koleksiyonu Huggable Lipcolour ' dan Out For Passion rengini inceleyecegim. Koleksiyonu Twitter' da ilk gördüğümden beri reklam fotoğrafında yer alan pembe rengi istiyordum.Tam aradığım rengi bulamasam da Out For Passion günlük olarak da kullanılabileceği için onu seçtim. Benim istediğim rengin biraz daha coral alt tonlusu.


 Koleksiyonda her zevke hitap edebilecek renklerin bulunduğunu da hatırlatayım. Ancak koleksiyon ürünü olduğundan almak için elinizi çabuk tutun. Mesela şuan internet sitesinde tükenmiş. Dış görünüşünden başlayacak olursak, MAC'ın standart mermi şeklindeki ruj ambalajından farklı olduğunu görüyoruz. İnce, uzun, metal bir kabı var.Bu tasarımda oldukça şık ve sağlam görünüyor. Çantada başına bir şey gelmemesi açısından iyi olmuş. Ürünün kapağını açtığımız da kesik silindir gibi gözüküyor. Ambalaj açısından benden geçer not aldı. 
  Gelelim yapısına... Bu seri uzun süre kalıcılık ve nemlendirme iddiasıyla piyasaya çıktı. Tüm nemlendirme vaat eden rujlar gibi yumuşak bir yapısı var. Ancak nemlendirmesinden çok bir şey beklemeyin. Kısmen bir nemlendirme söz konusu. Benim dudaklarım çok kuru olduğundan altına nemlendirici de uyguluyorum. Altında nemlendirici olduğunda ki görüntüsünü de ayrıca çok seviyorum. Kalıcılığı iddia ettikleri gibi 6 saat falan değil. Nemlendirici özellikli, kremsi yapıda hangi ruj 6 saat kalmış ki, bu kalsın. Ama yine bu tarz rujlara göre ortalamanın üzerinde. Bir şey yiyip, içmediğiniz sürece veya yoğun uygulama da kalıcılığı artacaktır.

 Kremsi bir yapısı var demiştik. MAC' in Creemsheen yapılı rujlarına benzetebiliriz. Bu açıdan Essence rujlardan All about Cupcake isimli rujuna da oldukça benziyor. Sürümü oldukça kolay. Dudak üzerinde kayıyor resmen. Çok yoğun uygulanabileceği gibi, hafif sürüp dağıtabilirsiniz. İki şekilde de duruşu harika. Duruş demişken, ıslak ve parlak bir bitişi var.Ancak bu parlaklık simli, ışıl ışıl değil (Glossy denilen cinsten). Parmağınızla dağıtarak bu ıslak görüntüyü azaltabilirsiniz. Zaten sürüldükten belli bir süre sonra o kremsi yapı dudağınıza güzelce oturuyor. Son olarak renginden bahsedelim. Coral alt tonlu bir pembe. Aslında rengini tam olarak tanımlamak mümkün değil. Dudağınızın rengine göre değişiyor. Bence tam olarak pembe denemez. İnternette 'a soft warm rose with a cream finish' diye tanımlanmış. Renk konusunun herkese göre değiştiğini düşünüyorum. Ama bu rengin tam bir bahar-yaz rengi olduğunda herkes hemfikirdir sanırım :) Gerçi ben aldığımdan beri yanımdan ayırmıyorum. Zaten havalarda soğuk haricinde pek kış gibi değil. Bu ışıkta da turuncu gibi çıkmış ama içerisinde pembelik de olduğunu hatırlatmak isterim.


 Fiyatının da 54 lira olduğunu göz önüne alarak gelelim sonuca. Böyle ıslak bitişli, kremsi bir ruj arıyorsanız deneyin derim. Harika renkleri var. Ama mutlaka alın, bu ruj olmadan asla da demiyorum. Essence All About Cupcake' de hafif pembe rengiyle bu yapıda bir ruj yani yapı olarak dupe gösterilebilir. Güzel yapısı, hoş ambalajı ve kullanışlı rengiyle imkanınız varsa, önerebileceğim bir ürün. Umarım beğendiğiniz bir yazı olmuştur. Başka bir yazıda görüşmek üzere....


0 yorum:

Yorum Gönder

 

MAKE-UP STORY Copyright © 2012 Design by Antonia Sundrani Vinte e poucos